Alkolab
ul. Budowlanych 31
80-216 Gdańsk

e-mail: sklep@alkolab.pl
tel.: +48 58 732 21 72

nr konta: 48 1140 2004 0000 3502 7405 7622
x szybki kontakt

Kalibracja alkomatów

 

W dniach 19-31.07.2021 firma będzie nieczynna. Zamówienia będą realizowane po powrocie z przerwy urlopowej.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

 

Aby pomiary wykonane alkomatem były wiarygodne, urządzenia należy regularnie poddawać kalibracji. W szczególności dotyczy to alkomatów profesjonalnych, wykorzystywanych w służbach mundurowych, gdzie wyniki badań często są wykorzystywane jako materiał dowodowy w sądzie. Skuteczna i szybka kalibracja alkomatów to nasza specjalność. Polega na poddawaniu urządzenia testom przy użyciu specjalnych symulatorów. Jeżeli wyniki różnią się od stanu faktycznego, wtedy konieczne jest resetowanie oprogramowania i przywrócenie podstawowych wartości. Takie działania wykonujemy w siedzibie naszej firmy, a zatem mogą z niej skorzystać osoby mieszkające w Trójmieście oraz okolicy. Tego typu usługi realizujemy od ręki, jednak mile widziany jest wcześniejszy kontakt i umówienie się na konkretną godzinę.

 

Ceny przeglądu i kalibracji:

 

  • alkomaty osobiste (typu Al9000, Pro x5+, seria Al, seria DA, AlcoForce itp.) - 60zł brutto,
  • alkomaty dowodowe (typu Drager, Alcoquant) - od 120zł brutto,
  • alkomaty przesiewowe (typu Alcoblow, iBlow, Drager 5000 itp) - od 120zł brutto,
  • wzorcowanie przyrządu w jednostce akredytowanej - 120zł brutto.

 

Wykonujemy kalibrację większości sprzedawanych u nas urządzeń, w tym alkomatów profesjonalnych. Przebieg procesu serwisowego/badawczego odbywa się w naszym laboratorium. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać kalibracji w naszej siedzibie, alkomat zostanie przekazany do odpowiedniego serwisu posiadającego uprawnienia do wykonania usługi. Laboratorium pracuje zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2005 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”.

 

Wszystkie przyrządy kontrolne wykorzystywane w naszym laboratorium mają aktualne świadectwa kontroli metrologicznej i są odniesione do państwowych wzorców miar Głównego Urzędu Miar w Warszawie.

 

Jak często należy kalibrować alkomaty?

 

Jest to indywidualna kwestia i zależy przede wszystkim od konstrukcji urządzenia oraz jego przeznaczenia. Alkomaty osobiste należy kalibrować co trzy, sześć albo dwanaście miesięcy. Alkomaty wyposażone w sensor elektrochemiczny muszą być poddawane temu procesowi zdecydowanie rzadziej niż te opierające się na czujniku półprzewodnikowym. Tego typu informacje znajdują się w instrukcji obsługi konkretnego urządzenia, z którą należy się zapoznać, aby właściwie obchodzić się ze sprzętem i odpowiednio dbać o jego działanie. Niezależnie od zaleceń, urządzenie warto kalibrować zawsze, gdy właściciel ma jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości poszczególnych wskazań.