3 powody, by zainwestować w alkomat osobisty

Wysokiej jakości alkomaty osobiste cieszą się dużym zainteresowaniem. Ma to związek m.in. z większą świadomością kierowców, którzy chcą sprawdzić, czy mogą bezpiecznie prowadzić samochód po zakrapianej imprezie. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w alkomat osobisty i w jakich sytuacjach okazuje się on wyjątkowo pomocny.

Czy można oszukać alkomat?

Nowoczesne alkomaty osobiste to czułe i niezawodne urządzenia, które znajdują różne zastosowanie. Kupują je osoby prywatne oraz m.in. przedsiębiorcy. Wysokiej jakości alkomat to dobra inwestycja, która może uchronić nas przed popełnieniem tragicznego w skutkach błędu. Wyjaśniamy, czy możliwe jest oszukanie alkomatu.

Jak działa alkomat? Krótki opis mechanizmu

Na rynku dostępne są różne rodzaje alkomatów. Różnią się one nie tylko dokładnością pomiaru, ale także zastosowaniem. W przypadku alkomatów profesjonalnych, które stosowane są m.in. przez policjantów podczas kontroli drogowej, mamy do czynienia z dokładnym pomiarem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomaty osobiste są równie popularne, jednak niektóre z nich, ze względu na niską jakość, mogą okazać się mało precyzyjne. Wyjaśniamy, jak działa alkomat.

Na czym polega kalibracja alkomatów?

Alkomaty to ostatnimi czasy bardzo popularne przedmioty, które z roku na rok jeszcze bardziej na owej popularności zyskują. Niska cena, duża dostępność, a przede wszystkim praktyczne zastosowanie sprawiają, że coraz więcej osób ma albo planuje mieć alkomat, chociażby po to, by był w samochodzie. To oczywiście dobrze świadczy o kierowcach i tym, że wzrasta świadomość zagrożeń wynikających z prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Niestety, nie każdy wie, że urządzenia takie jak alkomat trzeba regularnie kalibrować. Jednak co to tak naprawdę oznacza i jak prawidłowo kalibruje się alkomaty? Spróbujemy wyjaśnić to w dzisiejszym artykule.

Kiedy pracodawca może zbadać pracownika alkomatem?

Alkomat jest urządzeniem, które służy do określenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą promili. Pierwszym skojarzeniem większości z nas jest prawdopodobnie wykorzystywanie go przez policję do kontroli trzeźwości osób kierujących pojazdami. Ma od jednak więcej zastosowań. Dbając o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego, warto mieć alkomat w domu.

Jakie konsekwencje grożą za przyjście do pracy pod wpływem alkoholu?

Według art. 207 par. 2 ustawy Kodeks pracy pracodawca powinien zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy ze względu na zdrowie i życie swoich pracowników. Ci zaś muszą przestrzegać regulaminu, przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych. Jak to się ma do nietrzeźwości?